LIK 2024

Autor: Vedrana Propadalo, 19. 2. 2024.

Ovogodišnja tema školskog natjecanja–izložbe učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna (LIK 2024.) u kategoriji 1A (5. – 8. razred) obuhvatila je modu, omjere veličina likova, kontrast svjetlo-tamno te ritam na plohi s ciljem promicanja estetskih potencijala i funkcije mode kroz likovno i vizualno istraživanje suodnosa umjetničkih područja. Zadatak je bio naslikati suvremenu školsku uniformu vodenim bojama, fotografirati likovni rad te montirati digitalnu fotografiju u aplikaciji Pixelcut.

Na školskoj razini natjecanja sudjelovali su: Lana Kutleša, Marta Nola Cikatić, Marija Barišić, Veronika Ukić, Lana Pranjić, Gabriela Sedlar, Maria Lupe Domazet, Mia Marić, Marta Budimir, Lili Gluić, Marin Ninčević, Ivana Perajica, Vanessa Šoda, Filip Ercegović, Ivan Bekavac, Marta Žižić i Tonka Knez.

Svi učenici pokazali su veliku ljubav prema stvaralaštvu. Pogledajte digitalne fotografije učenika i učenica.

Uz mentorstvo učiteljica Ivane Hrgović i Ljubinke Grujin Vuletić na županijsku razinu plasirale su se: Tonka Knez (8.b), Marta Budimir (7.a) i Marta Nola Cikatić (6.a).

Čestitamo svim učenicima na uspjehu, a Tonki, Marti i Marti želimo puno sreće na županijskom natjecanju!

Osnovna škola Kralja Zvonimira Solin / , Solin / www.os-kraljazvonimira.skole.hr / ured@os-kraljazvonimira.skole.hr