Obilježavanje Dana kruha uz humanitarni projekt

Autor: Marijana Glibota, 26. 10. 2023.

U ponedjeljak 16.10.2023.  u našoj školi, obilježili smo Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje uz humanitarni projekt: Udruga Zdenac – kumstvo.

Učenici su rado sudjelovali  u ovom projektu kroz izradu plakata, likovnih radova na temu kruha i plodova jeseni te humanitarnom prodajom kolača i krušnih proizvoda.

U atriju škole održana je humanitarna prodaja od ranog jutra  na koju su pristizali razni proizvodi ( muffini, fritule, kiflići, slanci, medenjaci, kroasani, kuglofi…) Školom se širio miris još toplih peciva  a djeca su bila oduševljena i radosna  što mogu kušati proizvode i tako pomoći. Jedan učenik 4.razreda je rekao kako mu je ovo najljepši dan u školi.

Želja nam je bila potaknuti učenike na humanitarno i plemenito djelovanje prema ljudima kojima  je to potrebno.

Prikupljeni prihod bit će uplaćen Udruzi Zdenac. Riječ je o Udruzi koja u misijama hrani i školuje siromašnu djecu i siročad u Africi i Latinskoj Americi. Naša škola je već kum jednoj djevojčici iz Tanzanije a od ove humanitarne akcije posvojit ćemo još jedno dijete.

U sklopu ove akcije učenici 2.c. razreda zasukali su svoje rukave, navukli pregače te vrijednim ručicama napravili smjesu za svoje prve medenjake u školi. Kažu, miris cimete im je neobičan, med vole, pitaju se što su to grami te koliko šećera stane u 150 grama . Čuvali su kuglice kao kap vode na dlanu, zatim su iste složili na papir za pečenje. Medenjaci su ispali plosnati i veliki, ali zato su najboljeg okusa ikada! Nakon domaćinstva posjetili su štand sa slasticama gdje su posložili hranu koju su pripremili vrijedni roditelji te donirali novac za humanitarnu akciju. Kao razmjenu, učenici su odabrali pecivo po izboru sebi za marendu.

Na kraju svi smo bili zadovoljni i zaključili smo da je dijeljenje bogatstvo.

Osnovna škola Kralja Zvonimira Solin / , Solin / www.os-kraljazvonimira.skole.hr / ured@os-kraljazvonimira.skole.hr