2. mjesto za mlade karikaturiste na Međunarodnom festivalu karikature

Autor: Vedrana Propadalo, 28. 9. 2023.

Solinski, a svjetski! … takav je Međunarodni festival karikature koji je svoje 18., punoljetno izdanje doživio ove godine. Festival na kojeg je pristiglo 950 radova iz 65 zemalja svijeta, sa svih kontinenata, svečano je otvoren u četvrtak, 28. rujna i traje do subote, 30. rujna. Utemeljitelj ovog Festivala je poznati solinski i hrvatski karikaturist, Marko Ivić, kojemu ruke u organizaciji posljednjih nekoliko godina daju i Turistička zajednica grada Solina, Ustanova u kulturi Zvonimir te Gradska knjižnica Solin, a sve se odvija pod pokroviteljstvom grada Solina. Posebnost ovog punoljetnog izdanja Festivala je što su po prvi put uključeni i mladi karikaturisti, učenici osnovnih škola s područja grada Solina. Led su ove godine probile dvije škole i to OŠ don Lovre Katića, te naravno, naša, OŠ kralja Zvonimira. Jedna od prve tri nagrade stigla je baš u našu školu, u ruke Marte Žižić, učenice 7.c razreda uz vođenje mentorice Ivane Hrgović, njoj je pripala nagrada za drugo mjesto, na što smo iznimno ponosni. Prva i treća nagrada otišle su u OŠ don Lovre Katića, a pripale su učenicama 6d razreda, Lani Bočini i Emi Fadić. Čestitamo svim sudionicima, a posebno nagrađenima, te se nadamo se kako će ovo biti poticaj i drugima da se uključe i nešto smiješno, karikirano i s porukom pošalju na Festival već sljedeće godine. Poticaj za svoju vlastitu kreativnost možda dobijete razgledom izložbe nagrađenih radova, među kojima su i radovi solinskih osnovaca, oni se mogu razgledati u Gašpinoj mlinici svakog dana od 17 do 19 sati, sve do četvrtka, 5. listopada, izuzev nedjelje.

Osnovna škola Kralja Zvonimira Solin / , Solin / www.os-kraljazvonimira.skole.hr / ured@os-kraljazvonimira.skole.hr